su sızıntılarını önleyen kimyasal

Kombilerde kaçağın anlaşılması zor olduğu için kombi bir süre sonra arıza verir. Su sızıntılarını önleyen kimyasal ilaçlar sayesinde problem kolay bir şekilde çözülür çünkü bu kimyasallar sayesinde kaçak yeri tespit edildikten sonra gereksiz kırım döküm işleri yapılmaz. Kaçak kapatıcı kimyalar ilaçlarla çözüm sağlamak en pratik ve ekonomik yöntemdir. Bu yöntem sayesinde hiçbir yer kırılmadan kaçak kapatılır. Bu yöntem bilinçli olarak yapılmalıdır aksi halde bilmeyen kişilerin yapmaması gerekir. Bu işleme başlamadan önce kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekir aksi halde petek içerisinde bulunan pislikler boruları tıkayabilir böylelikle ilaç etkisini gösteremez. Bu yüzden en iyi sonucu alabilmek için kalorifer petek temizliği önemlidir.

Su kaçağını kapatan kimyasal ilaçlar sayesinde konut ya da işyerinde kir ve toz oluşmadan problem çözülür. Bu yöntem özellikle son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelir ayrıca bu kimyasalların insan sağlığına da herhangi bir zararı bulunmamaktadır bu yüzden de rahatlıkla tercih edilebilir. Bu ilaç, içerisinde bulunan kimyasallar dolayısıyla kaçak yeri bulup kristal hal alarak kaçağı kapatır. Dolayısıyla da ileride oluşabilecek herhangi bir eziğin, kaçak haline gelmesini de önceden engelleyerek ileride yaşanabilecek problemlerin önüne geçmiş olur. Konut ya da iş yerinde kombi veya su tesisatı gibi tesisatları olan herkesin önlem olarak bu işlemi yapması faydalı olmaktadır.

Su kaçağını kapatan kimyasal ilacı kullanmadan önce, bilen bir kişi tarafından kalorifer peteklerinin iyice temizlenmesi gerekir ardından da tesisatın büyüklüğüne göre 1 litre kimyasal ilaç içerisine 3 litre kaynar su ilave edilmelidir. İlaç su içerisinde iyice karıştırılmalı ve ilaç iyice eridikten sonra boruların içerisine dökülmelidir. Bu işlem yapıldıktan sonra 2 gün eğer tesisat büyükse 3 gün bekleyerek kaçakların kapatılması sağlanmalıdır. Bilinçli bir şekilde uygulanan bu yöntem sayesinde kaçaklar kapatılır ayrıca meydana gelebilecek olan riskler de ortadan kalkmış olmaktadır. Bu işlemin ardından rahatlıkla kullanıma devam edilebilir. Su kaçağını kapatan kimyasallar kombi sistemlerinde, temiz su tesisatlarında, yerden ısıtma sistemlerinde başta olmak üzere yüzme havuzları, açık sistemler, beton zeminlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55 Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87