kameralı su kaçağı bulan firmalar

İstanbulda kameralı su kaçağı bulan firmalar telefon numarası 0551 231 83 55 hiç bir yeri kırmaya gerek yok noktasal su kaçağı bulma servisi için bizi arayınız. Ev ya da işyerlerinde kullanılan tesisatlar farklı nedenlere bağlı olarak su kaçaklarına neden olabilmektedir. Bundan dolayı da borudan sızan sular ya duvara ya da alt katın tavanına gitmektedir. Bunun dışında direkt binaların temeline gitmesi gibi bir durumda yaşanabilmektedir. Böyle bir şeyin yaşanması durumunda tesisatta kaçak olduğu oldukça zor bir şekilde tespit edilmektedir. Kameralı su kaçağı bulan firmalar hizmeti almadan önce kaçak olduğuna emin olmak gerekmektedir. Borularda kaçak var ise şu şekilde belirtiler olmaktadır:

  • Duvar ya da tavanlarda nem ve su damlacıklarının oluşması
  • Duvar ya da tavanların boyalarının aniden kabarması
  • Ev ya da ofislerdeki böcek sayısının aniden artması (Böcekler nemli ortamlarda yaşamaktadır.)
  • Tüm muslukların kapalı olmasına rağmen su saatinin dönmesi
  • Su kullanımında herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen faturanın aniden yükselmesi

Yukarıdaki durumlardan biri ya da birkaçının tespit edilmesi durumunda su kaçağı vardır demektir. Kameralı su kaçağı bulan firmalar hizmetinden yararlanılarak kaçağın tespit edilmesi ve daha sonra da ilgili bölümün tamir edilmesi gerekmektedir. Söz konusu servis farklı elektronik cihazlar kullanmakta ve kaçakların yerlerini herhangi bir yeri kırmadan hızlı bir şekilde tespit etmektedir. Su kaçağı tespitinde kullanılan farklı cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlardan bazıları şunlardır:

  • Nemölçer
  • Akustik dinleme cihazı
  • Boru görüntüleme cihazı
  • Termal kamera

Yukarıda yer alan cihazların tamamı farklı prensiplerle çalışmakta ve su kaçaklarını nokta atışı olarak tespit etmektedir. Kameralı su kaçağı bulan firmalar hizmeti sayesinde hızlı bir şekilde bulunan kaçaklar kısa sürede de tamir edilmektedir. Akustik dinleme cihazı ses teknolojisini kullanarak su kaçaklarını bulmaktadır. Söz konusu cihaz boru içinden geçen suyun sesini tespit edebilmekte ve buna bağlı olarak da kaçakların yerini bulmaktadır. Kaçakların olduğu bölgedeki su sesi diğer yerlere göre farklıdır. Bundan dolayı da farklı sesi algılayan cihaz bunu ilgili personele aktarmakta ve o da kaçağın yerini tespit etmektedir. Eğer su kaçağı çok küçük ise su sesi duyulmaya bilmektedir. Böyle zamanlarda ise önce tesisat kapatılmakta ve daha sonrada tesisata basınç verilmektedir. Böylece su kaçak tespit edilmektedir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55 Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87