su kaçağını kapatan ilaç

Su kaçağını kapatan ilaç sayesinde yapıyı kırıp dökmeye gerek kalmadan uygulama yapılıyor 1 yıl garantili servisimiz hakkında bilgi almak için bizi arayınız. Kalorifer kaçaklarında etkili olan bu yöntem masrafsız ve zahmetsizdir düşünün dairede su kaçağı var genellikle kalorifer kaçakları kombi su eksiltmesi şeklinde belirti verir tesisatçı çağırdınız kameralı tespit 150 TL onarım 50- 100 TL tutsa kırılan yerin benzer fayansını bulmak zaten zor fayansçıda gelip 100 lira yövmiye alsa 350 -400 TL gideriniz olacak.

Kimyasal ilaçla su kaçağı kapatma ücreti ise kayıp kaçak oranına göre değişiyor ve kesinlikle garantilidir. Bizi aramadan önce kombinin suyu ne kadar zamanda bittiğini öğrenin ve dairede kaç petek olduğunu bilin yeterlidir.

Kombi Su Kaçağı Kapatma Servisi

Su kaçağını kapatan ilaç kullanımı özellikle içinde bulunduğumuz kış aylarında artmaktadır, çünkü kombi ve kalorifer tesisatında oluşan küçük sızıntıların tamirinin uzun süreceği düşünülmektedir. Tamirat süresince birkaç gün ısıtmasız kalmamak için ilaç kullanımı yaygınlaşmaktadır. Ayrıca kalorifer tesisatında arıza tespiti açık borulara ve diğer tesisata göre daha zordur. Genellikle zemiz altından döşenen kalorifer tesisatı üzerinde beton bulunmaktadır ki cihazlarla dahi kaçağın noktası kesin değildir. Birde zemin betonunun kırılarak tamirat yapılması gerçekten zor ve pis bir işlemdir. Bütün ev toz olacaktır. Bu tür olumsuzlukları yaşamamak için tesisata kimyasal ilaç verilerek küçük çatlakların onarılması sağlanabilmektedir. Kimyasal kristalleşme özelliği ile çatlak noktasını kapatmaktadır.

Özellikle kalorifer tesisatında kullanılan, su kaçağını kapatan ilaç yöntemi şu şekilde uygulanır. Öncelikle kalorifer tesisatı içinde bulunan su petekler dahil boşaltılır ve makina ile temizleyici kimyasallar verilerek temizlik sağlanır. Temizliğin amacı, özellikle petekler içinde bulunan birikintilerin atılması veya eritilmesi yoluyla kimyasalın etkisini arttırmaktır. Temizlenen tesisat içine ilaç enjekte edilir. Genellikle üç litre su içine bir litre kimyasal ilaç uygulanmaktadır. Bundan sonra bekleme aşamasına geçilecektir. En az 48 saat olmak üzere kimyasal ilacın kristalleşerek küçük sızıntı noktalarını tamir etmesi beklenir. İki gün sonra tesisattaki kimyasal su boşaltılarak temizleyici kimyasallarla tesisat temizlenir ve normal tesisat suyu sisteme verilir.

Kontrol için kombi basıncı ayarlanarak gözlem yapılır. Kombi basıncında değişiklik olmuyorsa işlem doğru olarak yapılmış ve sızıntılar giderilmiş demektir. Su kaçağını kapatan ilaç işe yaramıştır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus işlemi yapacak firma seçimidir. İşinin uzmanı olmayan firmalara ilaç işlemi yaptırılırsa daha büyük masraflara yol açacak sorunlar yaşanabilir. Kullanılacak kimyasalın kalitesi de çok önemlidir. Genellikle ithal kimyasal kullanılsa da piyasada merdiven altı üretim kimyasallarda bulunmaktadır. Kaliteli kimyasal ilaç sağlığa zararlı değildir. Ama yine de tesisattan temizlenmesi tavsiye edilmektedir. İlacın tam tamir yaptığının kontrolü için zaman zaman kombi basınç göstergesi kontrol edilmelidir. Kalorifer tesisatı dışında ki tesisatlar içinde kullanılan ilaç kullanımı her geçen gün yaygınlaşmaktadır.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55 Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87