Cihazla su kaçağının yerini bulan su tesisatçıları

Cihazla su kaçağının yerini bulan su tesisatçıları İstanbul telefon numarası 0551 231 83 55 tir. Emir Tesisat şubeleri için iletişim sekmesini tıklayın Avrupa ve Anadolu yakasında şubelerimiz vardır.

Cihazla su kaçağının yerini bulan su tesisatçıları son dönemde çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bunun temel nedeni bu tesisatçıların su kaçağını bulurken kırma işlemi yapmamasıdır. Ev ya da işyerlerinde bulunan tesisatlar üzerindeki borulardan bazıları bazen eskimiş olduğundan bazen ise kalitesizlik sebebiyle su kaçaklarına neden olabilmektedir. Su kaçakları genellikle çatlaklardan meydana gelmekte ve önce fark edilmeyecek kadar küçükken daha sonra damlama yapabilecek kadar büyümektedir. Bundan dolayı da hızlı bir şekilde sorunun çözülmesi gerekmektedir. Aksi durumda duvarda nemlenme meydana gelmekte ve bu nemlenme duvarda kararma ve küf oluşumuna neden olmaktadır. Bu da bir anlamda duvarın çürümesi demektir. Duvarın çürümesi ise orta vadede çok daha önemli sorunlara neden olmaktadır.

Cihazla su kaçağının yerini bulan su tesisatçıları sayesinde kaçaklar herhangi bir kırma işlemi yapılmadan kısa sürede tespit edilmekte ve insanların sorunları halledilmektedir. Kullanılan cihazlar farklılık gösterse de tamamı kaçakların yerini bulmayı başarmaktadır. Fakat söz konusu cihazların daha başarılı olduğu alanlar bulunmakta ve bu alanlarda bahsedilen cihazlar daha fazla kullanılmaktadır. Temiz su tesisatındaki su kaçağını tespit etmek için kullanılan cihaz ile ısıtma sistemlerine ait borulardaki su kaçaklarını tespit için aynı cihaz kullanılmamaktadır. Kaçakların olduğu tesisatın özellikleri dikkate alınarak cihaz seçimi yapılmaktadır. Seçilen cihazlarda çok kısa sürelerde sonuç vermekte ve kaçakların yerinin tespiti yapılmaktadır.

Cihazla su kaçağının yerini bulan su tesisatçıları tarafından kullanılan cihazlardan nemölçer kaçakların olduğu yeri rahat bir şekilde tespit etmektedir. Su kaçaklarının olduğu bölgedeki nem oranı diğer bölgelere göre belirgin bir şekilde fazladır. Aynı şekilde kaçağın olduğu bölgedeki nem miktarı kaçağın olduğu noktaya yaklaştıkça artmaktadır. Böylece kaçakların yeri tam olarak tespit edilebilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde nemölçerler sadece duvarın yüzeyindeki nemi değil duvarın 5 cm’ye kadar içinde bulunan nem oranını da rahatlıkla tespit edebilmektedir. Bu bilgiler ışığında kaçağın yerinin tam olarak tespiti yapılmakta ve daha sonra da tamir işlemleri başlamaktadır. Öncelikle sadece kaçağın olduğu bölüm kırılmakta ve boruya ulaşılmakta, daha sonra ise boru tamir edilmektedir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55 Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87