Borudaki kaçağı kapatan kimyasal

Borudaki kaçağı kapatan kimyasal uygulaması yapan tesisat firmaları İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında şubelerimiz vardır detaylı bilgi için bizi arayınız. Emir Tesisat İstanbul genelinde bu konu hakkında servis vermektedir.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile tesisat, bakım, onarım işlerinde kolaylık sağlayacak birçok kimyasal malzeme geliştirilmiş olup yaygın olarak kullanılmaktadır. Son zamanlarda çok tercih edilen boru kaçağı kapatan kimyasalmaddede bunların arasında olup tesisatçıların çok tercih ettiği bir malzemedir. Kaçak ya da herhangi bir sızıntının sebebi tesisat borularının çeşitli nedenlerle çatlaması ya da patlamasıdır. Bu patlayan kısımların düzeltilmesi için kullanılan kimyasal solüsyon kaçağın oluştuğu yere yakın dökülür. Kimyasal kaçak bölgeyi tespit ettiğinde o kısımda kristalleşir ve kaçağı kapatır. Böylece ev ya da işyeri inşaat alanına dönüşmeden, hiçbir yer kırılıp dökülmeden borudaki kaçak tamir edilmiş olunur.

Borudaki kaçağı kapatan kimyasal solüsyon plastik ya da metal gibi farklı malzemelerden yapılmış borularda kullanılabilir. Kimyasal kullanılırken tesisatın içinde bulunan suya göre kullanılacak olan kimyasal solüsyon miktarı belirlenir.Daha sonra sisteme verilen kimyasal malzeme sistem içerisinde dolaşarak kaçak olan yeri tespit eder. Kaçak olan yerin tespitinden sonra da o kısmı onarmak için kristalleşme sağlar. Kimyasalın kristalleşmesi için bir süre daha beklenir. Daha sonra da kimyasal sistemden boşaltılarak sistem çalışmaya devam ettirilir. Bu işlemin daha iyi sonuç vermesi istenirse, sistem borularındaki pas ve pisliğin temizlenmesi gerekir. Temiz bir sistemde dolaşan kimyasal solüsyon her noktadan geçerek kaçakları onarır. Kaçakları onaran bu kimyasal malzeme aynı zamanda kalıcılığını korur ve uzun ömürlüdür. Borudaki sızıntıyı onarırken borunun farklı noktalara zarar vermez.

Kombi, kalorifer tesisatları, temiz su borusu kaçağı, açık sistemler, yüzme havuzları gibi birçok yerde kaçakları onarmak için tercih edilen borudaki kaçağı kapatan kimyasal solüsyonların kullanım alanları oldukça geniştir. En çok kombi ve merkezi sistem borularında kullanılmakta olan kimyasal malzemenin temiz içme suyu borularında kullanılması sağlıklı olmayacağı için tercih edilmez. Ayrıca kimyasal madde ya da akaryakıt taşıyan borularda kullanımında ise kötü bir durumla karşılaşmamak için öncelikle kimyasallar borulardan boşaltılarak gerekli tedbir alınmalıdır. Ayrıca bütün bunları yapılırken mutlaka iş güvenliği kurallarına uyulmalı; koruyucu eldiven, gözlük kullanılmalı ve teması halinde bol su ile yıkanmalıdır.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55 Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87