makine ile su kaçağı tespiti küçükçekmece

Makine ile su kaçağı tespiti küçükçekmece telefon numarası 0551 231 83 55 kırmadan dökmeden kameralı cihazlarla nokta atışı tespit ve onarım yapıyoruz. Su kaçağı tespiti küçükçekmece servisimizi arayın su kaçağı hakkında detaylı bilgi alın.

Yapılaşmanın artmasıyla başlayan makine ile su kaçağı tespiti küçükçekmece hizmetleri, Küçükçekmece bölgesinde birtakım sorunların başında su kaçağı sorunu göze çarpmaya başlanmıştır. Durum su kaçağı gibi ciddi bir bölgesel soruna dönünce önüne geçmek için çözümler üretilmeye başlanmıştır. Su kaçağını anlamanın en önemli yolu da kapalı olan vanaların dönen su saatinin devamlılığıdır. Su kaçağı gibi sorunların sebebi olarak yapıların eski ve kalitesiz malzemelerin de etkisi çoktur.Su tesisat hatlarında yani borulardaki çatlama ya da zedelenmeden kaynaklanan ve herhangi bir sızıntı, sorun karşısında mutlaka önüne geçilmesi bir durumdur. Su kaçakları banyo, mutfak, lavabo ve gider gibi yer altı döşenen boruların tıkanıklık sonucu ortaya çıkan problemlerdir. Su kaçağının olduğu anlamak için bazı önemli noktalar vardır. Bunlar;

  • Su sayacının kontrolü
  • Su kullanım hacminin kontrolü
  • Su faturasının aylık karşılaştırılmasının yapılması
  • Rutubet ve küflenmelerin oluşmasıdır.

Makine ile su kaçağı tespiti küçükçekmece hizmetleri yukarıda sıralanan tüm özellikleri kapsamaktadır. Su kaçağının diğer sebepleri arasında gidere atılan yabancı cisimler, kimyasal deterjanlar, işçiliğin yanlış olması, sıcaklık değişikliği, şebeke suyunun özelliği de su kaçağını ortaya çıkarır. Gizli su kaçağı da diğer önemli sorundur. Gizli su kaçağı kolay tespit edilemeyen bu sorunun neyden kaynaklandığı tam olarak bilinemediğinden kaçağın olduğu yerden oluşan rutubet bir belirtidir. Rutubetin olduğu yerde kaçağın orda olduğu anlamına gelmemektedir.

Su kaçaklarının önlenmesinde işçiliğin düzgün yapılması ve kullanılan malzemelerin kalitesi önemlidir. Makine ile su kaçağı tespiti küçükçekmece noktasında güvenilir hizmet sunan firmalar mevcuttur. Kırılıp dökülmeden evin ya da iş yerlerinde kaçağı tespit etmek de cazip bir seçenektir. Su kaçağına sebep olan nedenlerden biri de tıkanıklıktır. Su kaçak tespit cihazıyla tüm tesisat kontrolü yapılır. Kameralı görüntüleme cihazlarıyla da güzel sonuçlar elde edilmektedir. Bu cihazla giderlerin neden tıkanık olduğu, tesisat hatasının olup olmadığı, kendini tekrarlayan bir tıkanıklık olduğu ya da olmadığını anlamanın olmazsa olmaz bir yoludur.

Su tesisatları ile ilgili olarak galvanizli olan çelik borularla soğuk ve sıcak su tesisatı gerçekleştirilir. Küçük yerler için bakır borular uygun görülmektedir. Plastik borular alt yapı olarak kolay ve çok iyi kullanılan malzemedir. Islak mekanlarda yani mutfak, tuvalet ve banyo gibi tesisatın döşenmesinde ıslak zemin olarak adlandırılmaktadır.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55 Call Now ButtonTıkla ARA : 0212 417 21 87